Metoda Zamgławiania Termicznego.
Dezynsekcja Metodą Zamgławiania Termicznego – Skuteczność zabiegu dezynfekcji i dezynsekcji zależy miedzy innymi od wielkości kropli preparatu. Najwyższą skuteczność gwarantują cząstki wielkości od 5 do 50 µm, długo unoszą się w powietrzu, doskonale penetrują i pokrywają chronioną powierzchnię cienką warstwą preparatu. Uzyskanie bardzo małych i jednorodnych kropli jest niemożliwe za pomocą tradycyjnych opryskiwaczy. Zamgławiacze termiczne wykorzystują odrzutowy silnik pulsacyjny do tworzenia strumienia gorących gazów przepływających z dużą prędkością. Szybki strumień rozpyla ciecz roboczą, która ogrzewa się i paruje, a następnie w wyniku kontaktu z otaczającym chłodniejszym powietrzem podlega kondensacji do cząstek o niewielkich rozmiarach. Powstaje aerozol, który osiada w postaci białej mgły na powierzchni (w tym na roślinach i na owadach).
Wielkość cząstek preparatu można regulować poprzez odpowiednie ustawienie prędkości przepływu cieczy roboczej. Drobne krople mgły powstają, gdy ciecz wolniej płynie, a większe kropelki uzyskuje się przy zwiększonej szybkości przepływu.
Za pomocą zamgławiaczy termicznych można stosować różne produkty biobójcze i środki ochrony roślin.
Mają zastosowanie na otwartym terenie i w pomieszczeniach zamkniętych, wykorzystywane są m.in. do:
Zamgławiacze termiczne mają różnorodne i szerokie zastosowania. Dzięki specjalnemu mechanizmowi działania i aplikowania środków znacznie skracają czas zabiegu, oszczędzają nakłady pracy do 90% w porównaniu z tradycyjnymi zabiegami opryskiwania. Zamgławianie gwarantuje wykorzystanie minimalnej ilości środków przy jednoczesnej maksymalnej wydajności preparatów.
Poniżej Dezynsekcja Komarów i Meszek na terenach otwartych Metodą Zamgławiania Termicznego.
A tutaj zamgławianie termiczne roztoczy w magazynie.
Automated page speed optimizations for fast site performance